Zahraničí

Překročíte-li hranice naší země, ocitnete se na území sousedního státu. Na severu pravděpodobně v Polsku či Něměcku, na jihu v Rakousku, na východě na Slovensku a na západě pro změnu též v Německu. Všechny tyto země, stejně jako my, jsou součástí evropské unie, takže pro cestu přes hranice nebudete potřebovat cestovní pas a pravděpodobně Vás ani nikdo nebude zastavovat. Není to však tak dávno, co byl problém se podívat za hranice.

Dnes však už není problém do zahraničí vycestovat a nebojme se toho využít. Rakouské Alpy nabízejí krásnou přírodu v létě na turistiku, či v zimě na lyžování. Na slovensko můžeme také vyrazit do hor, do Tater. Polsko má hodně lidí spojeno s nákupy a také s koncentračním táborem Osvětim, jehož návštěvou by si měl každý připomenou hrůzy 2. světové války. Málo kdo ví, že se tam však dá také koupat v moři. Ale Jadran to není.

Do Německa vyráží mnoho českých občanů za prací. Tamní podmínky jsou mnohdy lepší a tak po odečtení cestovních nákladů a ubytování jim tak jako tak zbývá mnohem více peněz než u lokálních zaměstnavatelů.